galuchanun (nazarlanko) wrote in koscioly,
galuchanun
nazarlanko
koscioly

Каплиця 1930 р. в Розважі

 Розваж - звичайне, просте село в Золочівському районі Львівської області, за 8 км від траси Львів-Броди (через Підлисся). А так, як часто у нас буває, що в простих, звичайних селах і то навіть дуже часто можна знайти щось дуже-дуже цікаве. Ось так мені пощастило і цього випадку, хоча про саму пам'ятку (забігаючи наперед) я знав.
 

 
Знаходиться каплиця при дорозі (по протилежний бік) від мурованого храму, який до речі є пам'яткою місцевого значення (1905 р.). Здивували мене дві речі: перше - що каплиця (дерев'яна) знаходиться в такому ще досить доброму стані (пошкодженою є лише невелика частина бляхового покриття), і друге - що нікому святиня не потрібна, хоча самим відношенням до пам'яток архітектури в НАС в державі я не здивований (після багаточисленних подорожей). Оригінальної форми дерев'яна каплиця, вирізняється своїми вхідними різьбленими дверима і цікавими елементами інтер'єру, а саме збереженими дерев'яними хорами, на які вас виведуть різьбленні гвинтові сходи. Збудований храм у 1930 році, як філіальна святиня парафіяльного костелу св. Анни в Олесько.
Дуже шкода що просто на очах "гинуть" такі пам'ятки, адже на наших теренах вони надзвичайна рідкість...
Про Розваж можна почитати ще ось тут.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Особисті враження: доволі рідкісна і цікава пам'ятка справляє враження і варта уваги. Зважаючи на цілісність конструкції дахів, стін та інтер'єру дерев'яної каплиці є певні сподівання що її вдасться врятувати.
 
 Відвідано: 2010.03.27 
Tags: Золочівський район, Розваж, дерев'яні костели
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 2 comments