galuchanun (nazarlanko) wrote in koscioly,
galuchanun
nazarlanko
koscioly

Каплиця 1935 р. в Ямельні

Ямельня - село в Яворівському районі Львівської області, розташоване за 14 км від Львова перед відомим відпустовим місцем Страдчем. До сьогодні в Ямельні збереглася цікава римо-католицька каплиця.
 

 Про цю святиню майже нічого не відомо, тільки те що збудована вона була в 1935 році як філіальна каплиця парафії Івано-Франкове.
 
 
 
 Каплиця з двома вежами - ще щось оригінальне, не так часто побачиш на наших теренах саме такі закинуті святині. Впринципі тільки й тим вона вирізняється, оскільки ще якихось додаткових архітектурних деталей немає, в інтер'єрі - пусто.
Каплиця розташована в кінці села на горбі біля ставу.
Взагалі поїздку в Ямельну можна віднести до категорії неплановані подорожі. Тому що відвідали ми її тільки тому що було вікно між парами, а ще дивлячись на прекрасну погоду (березень 2010 р.) і те що Роман Карвацький прихопив тоді із собою фотоапарат. Тобто всі обставини склалися так, що ми просто зобов'язані були поїхати в Ямельну, тим паче що намічали цю подорож вже раніше.
 
 
 
 Особисті враження: запам'ятовується передній фасад колишньої святині з двома вежами. Стан збереження споруди досить добрий, але по всьому видно що функціонувала вона не довго, тільки до війни - 4 роки. 
 
 Відвідано: 2010.03.23
Tags: Яворівський район, Ямельня
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 3 comments