galuchanun (nazarlanko) wrote in koscioly,
galuchanun
nazarlanko
koscioly

Костел Святої Трійці в Родатичах

 Вирішив освіжити літню спеку зимовими Родатичами.
 
Якось взимку, коли є більше вільного часу, в компанії з колєгами-краєзнавцями Віктором Громиком і Хребтієвським Олексієм вибрались ми на просторі лани Городоччини, де все замело снігом, в пошуках і дослідженні "родатицького гіганта".
 

 
 Ось що з цього вийшло...Перед тим як показати більше фоток, трохи інфи:
 
 Отже, село Родатичі (давня назва теж Гродатичі) розташоване за 11 км на північний захід від м.Городок. Перші відомості про місцевість походять з 1445 р. До 20 ст. родатицька парафія належала до городоцького деканату. 15 квітня 1897 року - розпочато будівництво костьола, якого проект і кошторис опрацював львівський архітектор Альфред Кам'янобродський (Kamienobrodzki). У 1898 році костел був посвячений, але надалі тривали будівничі роботи (до 1905 р.). З парафією безпосередньо пов'язане ім'я Мати Марціянни Антоніни Мірської (1822-1905), усипальниця якої є на місцевому цвинатрі в східній частині села. 
 
     
 
 Костел значних розмірів знаходиться при дорозі, в центрі села. Вівтарем орієнтований на південний захід, мурований з цегли і каменя. Збудований в доволі рідкісному стилі - неороманський з елементами неоготики. На сьогодні святиня перебуває в стані руїни.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Всередині частково збереглися затерті розписи, хори на які можна піднятися, 2 приміщення захристії.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 В 1952-1956 роках в костелі містився магазин збіжжя і хімікатів і клуб культурний.
 
 
 Вид на костел в Родатичах з пагорбу.
 
 Особисті враження: дуже шкода що просто на очах гине святиня такого рангу. Найбільше запам'ятовується унікальний стиль побудови костелу - такого я ще не зустрічав. Вражають також масшаби інтер'єру.
 
 Відвідано: 6 лютого 2010 року
Tags: Городоцький район, Родатичі
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 15 comments